a

Facebook

Twitter

Copyright 2020 Crisis Consulting
All Rights Reserved.

501 204 983

Skontaktuj się z nami

Facebook

Twitter

Search
Menu
 

„Najgorsza bieda od 30 lat”: Brytyjczycy wybierają między jedzeniem a ciepłem

Wzory pism wraz z instrukcją wypełnienia
crisis-consulting.pl > Artykuły  > „Najgorsza bieda od 30 lat”: Brytyjczycy wybierają między jedzeniem a ciepłem

„Najgorsza bieda od 30 lat”: Brytyjczycy wybierają między jedzeniem a ciepłem

Rosnące rachunki za energię elektryczną i rosnące ceny żywności spychają coraz większą liczbę brytyjskich gospodarstw domowych „na skraj przepaści”, pisze gazeta The Independent.

Jak zauważa gazeta, grupa przedstawicieli ponad 550 banków żywności zwróciła się do władz kraju z odpowiednim ostrzeżeniem.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni skalą cierpienia, którego już jesteśmy świadkami, a także naszą zdolnością do zapobiegania głodzeniu obywateli w nadchodzących tygodniach i miesiącach” – napisała Brytyjska Niezależna Sieć Pomocy Żywnościowej w liście do premiera Borisa Johnsona, którego treść jest cytowana przez gazetę.

Rzeczniczka Second Chance Medway Penny Kivil powiedziała The Independent, że była to „najgorsza bieda”, jaką widziała od 30 lat.

``Ludzie przychodzą do nas ze łzami w oczach i mówią: ``Albo płacę rachunki, albo karmię dzieci`` - powiedziała. Według niej niektóre banki żywności musiały zmniejszyć ilość dystrybuowanej żywności, ponieważ popyt przewyższa podaż.

Paul O’Brien, koordynator banku żywności Micah Liverpool, powiedział publikacji, że popyt na pomoc gwałtownie wzrósł w ostatnich miesiącach. „Nie widziałem wcześniej takich trudności: widzimy rodziny mieszkające w tym samym pokoju, aby się ogrzać, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na włączenie ogrzewania” – powiedział.

Z kolei przedstawiciele organizacji charytatywnej Citizens Advice stwierdzili, że niektórzy rodzice uciekają się do prania ręcznego ubrań, ponieważ nie stać ich na włączenie pralki, a inni owijają się kocami, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na korzystanie z ogrzewania.

Przypomnijmy, że w Wielkiej Brytanii nie ma centralnego ogrzewania, każdy dom, prywatny lub wielomieszkaniowy, ma własny kocioł, zwykle gazowy lub elektryczny, oraz autonomiczny system grzewczy.

Pobierz: Wypowiedzenie Posłuszeństwa » crisis-consulting.pl
Pobrano: 13, Rozmiar: 0, Data: 26 kw.. 2022
Pobierz: Wypowiedzenie Posłuszeństwa » crisis-consulting.pl
Pobrano: 13, Rozmiar: 0, Data: 26 kw.. 2022

Instrukcja wideo wypełniania pism!

Pobierz pisma i wypełnij zgodnie z instrukcją.